2014’DE 750 İNŞAAT MÜHENDİSİ VE MİMARA HASAR TESPİT EĞİTİMLERİ VERİLECEK
2014’DE 750 İNŞAAT MÜHENDİSİ VE MİMARA HASAR TESPİT EĞİTİMLERİ VERİLECEK

2014’DE 750 İNŞAAT MÜHENDİSİ VE MİMARA HASAR TESPİT EĞİTİMLERİ VERİLECEK

ANKARA - Vatandaşlarda afet bilincini uyandırmak, afetzede vatandaşları konusunda uzman hasar tespit personeli tarafından bilgilendirmek İçin harekete geçen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  tüm kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan inşaat mühendisi ve mimara hasar tespit eğitimi vermeye başladı.

Mayıs ayından itibaren, Türkiye genelinde 15 ayrı bölgede,  AFAD ile koordineli olarak hasar tespit eğitimi vermeye başlayan bakanlık bu kapsamda, Haziran ayına kadar, Erzurum, Ağrı, Ardahan, Iğdır,  Kars, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Van, Bitlis, Bingöl, Muş, Hakkâri, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas, Yozgat, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Giresun, Bayburt, Artvin, Adana, Gaziantep, Hatay, Kilis, Mersin, Osmaniye ilerinde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri, İl Özel İdareleri ve Belediyelerde görevli toplam 240 Kamu personeline hasar tespit eğitimi verdi.

Hasar Tespit Eğitimlerinin yıl boyunca devam edecek. Bakanlık 2014 yılı içerisinde toplam 750 inşaat mühendisi ve mimar personele hasar tespit eğitimi vermeyi hedefliyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


üç + 2 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>