Klevan Sevgi Tüneli
Klevan,Sevgi,Tüneli

Klevan Sevgi Tüneli

Klevan mevcut toprakları üzerinde bir yerleşme, ilk Stubla Nehri’nin bir kolu kıyısında 12. yüzyılın başında kuruldu Horyn . Zamanda, yerleşim seçildi Kolyvan veya Kolivan ( Ukraynaca : Коливань .) Klevan ilk yazılı söz 1458 yılında ortaya çıktı, bir sahibi olarak Czartoryski ailesi . 1654 yılında, yerleşim verildi Magdeburg haklarını ve 1940 yılında, kasaba bir kent tipi yerleşim statüdedir.

Tüm şehir ve kasabalarda olduğu gibi Volhynia’lı , Klevan önemli bir vardı Yahudi topluluğu, ve 1929 bir Polonyalı rehber kitap bir “1.300 kişilik bir nüfusa sahip Yahudi şehir” olarak nitelendirdi. Kasaba Sovyetler tarafından işgal edildi ve daha sonra sırasında Almanlar İkinci Dünya Savaşı ve 1941 yılında yerel sinagog faşistlere ve yerel Yahudiler tarafından yakıldı imha edildi. onlar Sovyetler tarafından tahliye edilinceye kadar Polonyalılar Klevan yaşamaya devam sırasında Operasyonu Wisla . Klevan de ulusal kurtuluş mücadelesinin dağıtım merkezi haline Ukrayna İsyan Ordusu . 1979 yılında 8.400 kişilik bir nüfusa sahipti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


6 + yedi =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>